Rozwiązujemy sprawy kredytów hipotecznych w PLN
Analiza przypadków umów kredytów hipotecznych wyrażonych w PLN wskazuje, że część z nich obciążonych jest różnego rodzaju wadami Najczęściej zawierają one niedozwolone zapisy dotyczące ryzyka stopy procentowej i stawki WIBOR. Możliwość zakwestionowania zapisów, zawierających WIBOR dotyczy umów ze zmiennym oprocentowaniem ustalanym na podstawie stałej marży i stawki WIBOR.
Należy wykazać, że:
Każdorazowo prosimy o przesłanie następujących dokumentów:
- skan umowy kredytowej
- skan regulaminu kredytu
- podpisane aneksy wraz z towarzyszącymi im zmianami regulaminów
Skany prosimy przesłać na adres kontakt@kfreddo.pl
Przesłane dokumenty analizujemy bezpłatnie, na tej podstawie proponujemy dalszy tryb postępowania wobec Banku. Nie pobieramy żadnych opłat za wstępną analizę sprawy.
Prowadzenie sprawy rozpoczynamy od reklamacji wobec banku – kończąc na przygotowaniu i złożeniu w imieniu Klienta pozwu sądowego. Zwracamy uwagę, że rzetelne przygotowanie procesowe, a następnie odpowiednie prowadzenie sprawy, wsparte materiałem dowodowym, znacznie zwiększa szanse na uzyskanie korzystnego wyroku w procesie sądowym. Co do zasady nie podejmujemy się prowadzenia spraw ryzykownych, aby nie narażać Klientów na wysokie koszty.
Jakie są szanse na wygranie sprawy?
Pierwsze pozwy o WIBOR zostały złożone stosunkowo niedawno, a ostateczne wyroki jeszcze nie zapadły. Stwierdzić należy, że to właśnie frankowicze przetarli ścieżkę procesów sądowych przeciwko bankom. Ukształtowane orzecznictwo chroni konsumentów (w tym kredytobiorców) niezależnie od waluty zobowiązania, dlatego wysiłek włożony w taką sprawę może przełożyć się na korzyść finansową.
Problem z uzyskaniem korzystnego wyroku może powstać w sytuacji, gdy kredyt zaciągnięty był na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej – w tej sytuacji należy powołać się na inne podstawy prawne, chcemy jednak zaznaczyć że nowe orzecznictwo w takich przypadkach jest korzystne dla Klientów.